Okoliczności powstania


Z okazji Jubileuszu 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie powołano Browar Górniczo-Hutniczy w należącym do AGH Klubie Studio.

Do współtworzenia BGH zostali zaproszeni nie tylko studenci, absolwenci, pracownicy i sympatycy AGH, ale też wszyscy zainteresowani tym niezwykłym przedsięwzięciem.

Browar Górniczo-Hutniczy - AGH

Tradycja


Powstanie Browaru Górniczo-Hutniczego nawiązuje do bogatych korzeni kulturowych łączących piwowarstwo, górnictwo oraz Akademię, w szczególności poprzez tradycyjny sposób świętowania Dnia Górnika oraz Dnia Hutnika.

AGH organizuje w różnych formach te uroczystości od początków swojego istnienia.

Raised Image
Raised Image
Raised Image

Do dziś zachowały się niezwykłe okazy okolicznościowych kufli, wykonywanych na specjalne zamówienie dla znamienitych gości Akademii. Część z nich została zaprezentowana w trakcie I Górniczo-Hutniczego Festiwalu Piwa w Klubie Studio.

Raised Image
Raised Image
Raised Image

Otoczenie i klienci


Browar Górniczo-Hutniczy jest tworzony w niezwykłym otoczeniu, dzięki któremu jeszcze przed powstaniem może liczyć na szerokie grono odbiorców i klientów.

AGH


Renomowana Uczelnia, którą tworzy ponad 29 000 studentów i 4 000 pracowników oraz którą wspomina tysiące absolwentów na całym świecie.

Więcej Film

Juwenalia Krakowskie


Największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej w corocznym, cieszącym się popularnością, studenckim festiwalu o bogatej tradycji.

Więcej Film

Miasteczko Studenckie AGH


Unikalny na skalę kraju kompleks mieszkaniowy dla 8 000 studentów. To właśnie w sercu Miasteczka znajduje się Klub Studio.

Więcej Film

Kluby Studenckie


W Gwarku i Zaścianku obywają się setki imprez jazzowych, rockowych, folkowych oraz muzyki alternatywnej. Filutek oferuje renomowaną pizzę.

Więcej Film

Klub Studio


Zmodernizowany, nowoczesny obiekt z salą koncertową mieszczącą do 2 200 gości. Klub w swojej działalności ugościł ponad 2 miliony osób.

Więcej Film

Uroczystości


W Akademii oraz w branży rokrocznie odbywają się liczne uroczystości, w tym popularne Międzynarodowe Spotkania Gwarków.

Więcej Film

Zrealizowane etapy


Powstanie Browaru Górniczo-Hutniczego jest realizowane w etapach, wiele z nich udało się szczęśliwie zakończyć.

Przygotowane miejsce


Klub Studio na etapie modernizacji w 2015 roku został w pełni przygotowany do przyjazdu, montażu i uruchomienia małej fabryki minibrowaru restauracyjnego.

Dobrana technologia


W Browarze Górniczo-Hutniczym produkcja zostanie oparta o linię technologiczną zaprojektowaną i dostarczoną przez światowego lidera - firmę Kaspar-Schulz.

Wybrani partnerzy


Najważniejsze składniki w produkcji piwa, czyli słód i chmiel zostaną dostarczone przez producentów z najwyższej półki, a woda zostanie kompleksowo uzdatniona.

Przyjęta formuła prawna


Browar Górniczo-Hutniczy jest spółką akcyjną, której akcjonariuszami są studenci, absolwenci, pracownicy i sympatycy AGH.

Pozyskane środki


W ramach publicznej emisji akcji udało się pozyskać 2,5 mln złotych w ciągu niecałych 3 tygodni.

Dostarczony sprzęt


W Klubie Studio można już podziwiać dziesięcio-hektolitrową warzelnię z okładziną miedzianą.

Emisja akcji


Szczegoly emisji akcji serii D z 2019 roku

Więcej

Historia


Historia przedsięwzięcia Browaru Górniczo-Hutniczego