Logo

  I Górniczo - Hutniczy Festiwal Piwa

  Sobota, 24 listopada 2018 | ACK Klub Studio, Budryka 4, Kraków

Potwierdź proszę Twoj wiek - strona może być odwiedzana tylko przez osoby pełnoletnie. W innym przypadku, proszę opuścić stronę.

IDEA

Z okazji Jubileuszu 100-lecia Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie organizuje szereg wydarzeń, uroczystości i imprez o charakterze naukowym, sportowym, kulturalnym i rozrywkowym.

Szczególną rolę w rocznicowych przedsięwzięciach odegra idea powołania Browaru Górniczo-Hutniczego, czyli małego browaru restauracyjnego, tworzonego w należącym do AGH Klubie Studio znajdującym się na Miasteczku Studenckim AGH. Do współtworzenia Browaru zostaną zaproszeni nie tylko studenci, absolwenci, pracownicy i sympatycy AGH, ale też wszyscy zainteresowani tym niezwykłym przedsięwzięciem. Szczegółowe informacje na temat tej inwestycji zostaną przedłożone w trakcie samego wydarzenia.

W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w:

 • wystąpieniach i pokazach pasjonatów, wybitnych specjalistów i znawców tematyki na widowni Klubu Studio;
 • prezentacjach technologii i surowców dla piwowarów domowych w specjalnie wydzielonej strefie;
 • swobodnnej degustacji piw kraftowych w dużej sali Dolnego Pubu Klubu Studio.
 • Wstęp wolny!

  HARMONOGRAM

  ATRAKCJE

  dostępne przez cały dzień
  13:00 Rozpoczęcie degustacji w Strefie Browarów Kraftowych
  13:30 Rozpoczęcie aktywności w Strefie Browaru Zamkowego Cieszyn
  14:00 Rozpoczęcie pokazowego warzenia piwa w Strefie Piwowara Domowego

  PRELEKCJE

  specjalistów w zakresie piwowarstwa
  16:00 Historia piwnej rewolucji
  17:00 Król Chmiel. Historia i znaczenie Władcy Smaków
  18:00 Piwo pod mikroskopem. Nauka i technologia w produkcji piwa
  19:00 O stylach piwnych. Opowieść połączona z degustacją słodów

  O BROWARZE

  słów kilka o Browarze Górniczo - Hutniczym
  20:00 Małe Piwo, czyli technologia mini-browaru w produkcji piwa
  20:30 Prezentacja idei założenia Browaru Górniczo-Hutniczego

  PRELEGENCI

  STREFA BROWARÓW KRAFTOWYCH

  Paweł Piłat

  Właściciel Polish Hops - polskiego producenta chmielu
  STREFA BROWARÓW KRAFTOWYCH

  Dorota Chrapek

  Dyplomowany Piwowar, blogerka, właścicielka sklepu ze sprzętem do warzenia piwa Homebrewing.pl
  STREFA BROWARÓW KRAFTOWYCH

  Maciek Piaszczyński

  Dyplomowany Piwowar, redaktor naczelny kwartalnika "Piwowar"
  STREFA BROWARÓW KRAFTOWYCH

  dr inż. Marek Zdaniewicz

  Współtworzy Krakowską Szkołę Browarniczą, pracownik Katedry Technologii Fermentacji i Mikrobiologii Technicznej Uniwersytetu Rolniczego.
  STREFA BROWARÓW KRAFTOWYCH

  dr hab. inż. Aleksander Poreda

  Przewodniczący Krakowskiej Szkoły Browarniczej, pracownik Katedry Technologii Fermentacji i Mikrobiologii Technicznej Uniwersytetu Rolniczego, Kierownik Studiów Podyplomowych: "Dyplomowany piwowar – technologia browarnicza z elementami techniki"
  STREFA BROWARÓW KRAFTOWYCH

  Tomek Patzer

  Dyplomowany Piwowar

  Strefa Piwowara Domowego

  STREFA BROWARÓW KRAFTOWYCH

  Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych zrzesza pasjonatów warzenia piwa domowymi metodami. Celami Stowarzyszenia są m.in. promowanie piwowarstwa domowego i upowszechnianie wiedzy o nim, sposobach wyrobu, cechach i walorach, ze szczególnym uwzględnieniem wytwarzania w warunkach domowych.

  Stoisko PSPB będzie wyposażone w próbki surowców (słody, chmiele) oraz różnego rodzaju sprzęt wykorzystywany w piwowarstwie domowym. W trakcie całego dnia prezentowany będzie pokaz warzenia piwa w warunkach domowych. Start o godzinie 14:00.

  STREFA BROWARÓW KRAFTOWYCH

  STREFA BROWARÓW KRAFTOWYCH

  Dwie Wieże

  Browar Dwie Wieże to niewielki browar rzemieślniczy, łączący bogate tradycje cechu piwowarów z nowoczesnym światem piwa, opanowanym trendem, zwanym piwną rewolucją. Jesteśmy w stanie tworzyć zarówno cieszące się powszechnym uznaniem, klasyczne style piwne jak i odważne, rzadko spotykane piwne eksperymenty. Nie pozostajemy niewolnikami ograniczonej technologii, zachowując otwarte umysły na wszelkie sposoby realizacji piwowarskiej sztuki.

  STREFA BROWARÓW KRAFTOWYCH

  Brokreacja

  Krakowski browar rzemieślniczy, założony w 2015 r. przez Mateusza Górskiego i Filipa Kuźniarza. Założyciele browaru połączyli swoje umiejętności, by stworzyć produkt najwyższej jakości, kierowany nie tylko do zagorzałych fanów piwa, ale też ludzi szukających nowych smaków i kierujących się niebanalną estetyką. Jakość produktów Brokreacji potwierdzają nagrody, które firma otrzymała zarówno w kraju, jak i zagranicą.

  STREFA BROWARÓW KRAFTOWYCH

  Pracownia Piwa

  Jest browarem rzemieślniczym spod Krakowa. Specjalizujemy się w jednej rzeczy: warzeniu piwa. Robimy to na tyle dobrze, że zostaliśmy uznani za najlepszy polski browar w 2016 roku. Dwa razy znaleźliśmy się wśród stu najlepszych browarów na świecie (dane z plebiscytu Ratebeer Best). Działamy od 2013 roku, przez ten okres wyprodukowaliśmy ponad 130 różnych piw i ciągle tworzymy nowe.

  STREFA BROWARÓW KRAFTOWYCH

  SALA WIDOWISKOWA

  Sala widowiskowa w Klubie Studio z rozsuwaną trybuną oraz balkonem może pomieścić do 1000 widzów. Zaawansowane technologicznie wyposażenie elektroakustyczne zapewnia doskonały odsłuch z każdej części sali.

  STREFA BROWARÓW KRAFTOWYCH

  DOLNY PUB

  Dolny Pub w Klubie Studio jest wielofunkcyjną, wydzieloną dodatkową strefą, w której mogą odbywać się niezależne lub komplementarne wydarzenia.

  STREFA BROWARÓW KRAFTOWYCH

  MAŁY PUB

  Prestiżowe wnętrze, którego przeszklona ściana północna ma efektowanie eksponować zaplanowaną w tym miejscu warzelnię Browaru Górniczo-Hutniczego, a przeszklona podłoga ma pozwolić gościom na oglądanie pomieszczeń ze zbiornikami do fermentacji.

  PARTNERZY

  • Clients
  • Clients
  • Clients
  • Clients
  • Clients
  • Clients
  • Clients
  • Clients
  • Clients
  • Clients
  • Clients
  • Clients

  ORGANIZATORZY

  • AGH
  • FSiA ACADEMICA
  • Klub Studio