Znak graficzny

Pobierz (1,4 MB)

Księga znaku

Pobierz (9,7 MB)

Galeria zdjęć

Pobierz (40 MB)

Rok działalności - notka prasowa


Podsumowanie pierwszego roku działalności

3 medale

Jeszcze przed swoimi pierwszymi urodzinami, zdobyliśmy nagrody w trzech konkursach:
· platynowy medal za Pils BGH w konkursie Meininger’s International Craft Beer Award 2020,
· złoty medal za Pszeniczne BGH w konkursie Good Beer podczas Polskiego Kongresu Browarniczego,
· srebrny medal za APA BGH w Konsumenckim Konkursie Piw Krasnystaw 2020.

12 styli piwnych

Nasi piwowarzy, pod kierownictwem głównego piwowara, Jonasa Trummera, uwarzyli piwo w 12 stylach: Pils, Pszeniczne, Red Ale, Dunkel, Marcowe, Koźlak Majowy, APA, Miodowe, Blonde Ale, Imperial Baltic Porter, Imperial Baltic Porter BA, Baltic Porter BA.

W tym 2 style barrel aged

Uruchomiliśmy produkcję ekskluzywnej linii produktów starzonych w beczkach dębowych. Uwarzone w BGH piwo przelano na kilka miesięcy do beczek pozyskanych od nowego partnera: Dubliner Irish Whiskey. Piwa wytwarzane w tej technologii są oznaczane jako barrel aged lub BA.

Produkcja na 110% = 107 710 litrów

Zaplanowana jeszcze pod koniec 2019 roku, całkowita roczna produkcja piwa w BGH została zrealizowana na poziomie większym niż zakładano. W 2020 roku utworzyliśmy sto dziewięć warek, co przełożyło się na 107 710 litrów piwa.

Ponad 100 000 butelek - 3x więcej

W roku 2020 mogliśmy wykorzystać tylko niewielką część potencjału instalacji do wyszynku piwa BGH w Klubie Studio. Jedyne co nam pozostało, to ruszyć do mozolnej manufaktury, obejmującej mycie, ręczne nalewanie, kapslowanie, etykietowanie, transportowanie i magazynowanie arsenału ponad 100 000 butelek. To ponad 3 razy większa ilość od planowanej - również w kontekście posiadanych narzędzi, ludzi, miejsca - co wymagało ogromnego wysiłku całego zespołu.

0 przypadków zakażenia

Najwyższe standardy zachowania czystości w Browarze uchroniły nas od powszechnego - szczególnie w sektorze browarów rzemieślniczych i restauracyjnych - przypadku zakażenia mikrobiologicznego piwa. Zakażenie zbiornika w pojemności 2000 litrów może skutkować koniecznością utylizacji jego zawartości.